Závěrečná exkurze seminářů

Mgr. Martina Smíšková

Ve čtvrtek 15. června žáci osmých ročníků vyrazili se svými učiteli na poslední exkurzi regionálního a přírodovědného semináře tentokrát do Karlovy Studánky.

Zde se žáci rozdělili do skupin a pracovali na zadaných úkolech. Žáci regionálního semináře dostali do rukou staré fotografie budov a snažili se podle nich vyhledat ty současné. Nafotili nádherné fotky. Žáci přírodovědného semináře vyhledávali informace zeměpisného rázu, také se dozvěděli o geologickém složení Jesenicka, zjistili, jaké minerální látky obsahuje zdejší pramen a někteří odvážní ho i ochutnali. V posledním úkolu se žáci zabývali základy meteorologie, kdy určovali směr a sílu větru a druh oblačnosti.

Naši exkurzi provázela příjemná atmosféra a dobrá nálada. Všichni žáci splnili zadané úkoly na jedničku a za to je čekala velká pochvala. A tak nám jen na konci bylo líto, že tím naše putování po Bruntálsku končí.

Vlastimil Steiner, Martina Smíšková